Sziasztok!
2012-ben is tarol a monotribe-őrület! A KORG által ősszel piacra dobott, valós analóg hangképzést nyújtó szintetizátor/groovebox elérhető ára, kis mérete, és egyedülálló tudása miatt egyre népszerűbb a zenecsiholók között.
A vérbeli old school felfogásban készült monotribe korhű módon adja vissza az analóg szintetizátorok vastag hangzását, mindezt kiegészítve egy klasszikus nyolcvanas évekbeli dobgép hangjával.
Blogjainkon már számos bejegyzésben foglalkoztunk a monotribe szinkronizálhatóságával - mind más monotribe példányokkal, mind pedig egyéb eszközökkel lehetőségünk nyílik a szinkronizált használatra a Sync In és Out aljzatok segítségével. Ehhez egy önálló monó audió kimenet szükségeltetik a tempót diktáló eszközön (pl. dobgép egy független kimenete, vagy DAW-ból származó triggerjel hangkártya önálló kimenetére irányítva), melyen keresztül nyolcadonként vagy tizenhatodonként történő , impulzus jellegű hang leütések adják a szinkronjelet a monotribe Sync In bemenete számára.
További megoldás egy iPhone-on futó KORG SyncKontrol alkalmazás használata, melynek segítségével szintén vezérelhetjük a monotribe-ot. Ily módon az iPhone-on futtathatunk tetszőleges audió app-ot, mely szinkronban fog futni a KORG analóg szintetizátor/groovebox-ával.
Számos felhasználó esetében jogosan merül fel a MIDI-rendszerbe való integrálhatóság igénye, hiszen a több, mint két évtizede létrehozott szabvány igen elterjedt módja a különböző audió eszközök szinkronban való futtatásának.
Az alábbi felvételeken pár példát láthattok arra, hogy felhasználók milyen módon, és milyen eszközökkel használják szinkronizált módban a monotribe-ot.
1. monotribe vs. Elektron Octatrack (Erasemusic)
2. monotribe vs. Nintendo DS10 (Darenager)
3. monotribe vs. Ableton Live, AKAI ASQ-10, SCI DrumTraks (HarryMerchant456)
4. monotribe vs. Korg SyncKontrol (H4ndcrafted)